Haber

PTT’den deprem bölgesindeki çalışanlara ‘işe dönüş’ genelgesi

Maraş merkezli 10 ilde yıkıma yol açan depremlerde arama kurtarma çalışmaları sürerken, PTT Genel Müdürlüğü, Maraş, Adıyaman, Antep, Hatay ve Osmaniye illerindeki PTT çalışanlarının 1 Mart itibarıyla görevi devralması için genelge hazırladı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, PTT Genel Müdürü Hakan Gültekin ve Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Tok imzasıyla deprem bölgesine gönderilen genelgede, “Hizmetlerimizin Mobil PTT işyerleri üzerinden yürütülmesi uygun görüldü. bölgede”.

Yazıya göre, depremin en şiddetli olduğu Maraş, Adıyaman, Antep, Hatay ve Osmaniye illerindeki PTT çalışanları 1 Mart’a kadar idari izinli sayılacak, ancak bu tarihten sonra göreve başlamaları gerekecek. .

Depremzedelerin durumuna PTT çalışanları tepki gösterdi. Bir PTT çalışanı, “Birçok arkadaşımız öldü, ailemiz hala yıkılan evlerimizin enkazı altında, şimdi çalışmamız bekleniyor” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen karara tepki göstererek, “Deprem bölgesindeyim. Her tarafı gördüm. Birçok PTT binası kullanılamaz durumda. Titreme bölgelerinde de ayrım yapıldı. 5 ile 1 Mart’a kadar idari izin verilirken, diğer altı ile bu izin verilmedi. PTT hizmet vermek zorunda ama işçilere sahip çıkmıyor. Deprem bölgesinde zarar gören, evini kaybeden ya da evini kaybeden işçileri sıkıştırmak yerine yeni işçi almaları gerekiyor. Taşınabilir birimlerin kurulumu tamamlanmadı. Onarılan bina yok, konteyner yok, sokaktaki bu insanlara gel çalış demenin faydası yok. Birçok yer yıkıldı, posta servislerinin götürmesi mümkün değil” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu