Haber

Milli Savunma Bakanı Güler’den “Eurofighter” sorusuna esprili yanıt

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Eurofighter savaş uçağı alımıyla ilgili Almanya Cumhurbaşkanı Frank- Walter Steinmeier ile bir görüşme olup olmayacağına ilişkin, Alman Cumhurbaşkanı’nın döner kesmesine atıfta bulunarak esprili bir yanıt verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 104’üncü açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Meclis’te resepsiyon düzenlendi.

“ADAM DÖNER KESİYOR, DÖNER İŞİ BİTTİKTEN SONRA SORACAĞIZ”

Burada konuşan Bakan Güler, Eurofighter ile ilgili Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile bir görüşme olup olmayacağına ilişkin soruya da yanıt verdi. Bakan Güler, önceki gün Steinmeier’in, İstanbul Tarabya’daki Almanya Büyükelçiliği Rezidansında döner kesmesine atıfta bulunarak, “Adam döner kesiyor, döner işi bittikten sonra soracağız. Onlarla ilgili gelişmeler devam ediyor.” dedi.

Eurofighter savaş uçağı

IRAK İLE ORTAK HAREKAT MERKEZİ KURULMASI

Güler, Irak ile ortak bir harekat merkezi kurulmasına ilişkin, “Daha çalışacağız. Onlarla beraber ortak çalışacağız, neler yapabiliriz diye. Ondan sonra ortak harekat merkezinin sorumlulukları belli olacak. Şimdi sadece kurulma konusunda iki taraf da ortak karar aldı.” ifadelerini kullandı.

YUNANİSTAN’LA İLİŞKİLER

Bakan Güler, Atina’da gerçekleşen Türkiye- Yunanistan Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı’na ilişkin soru üzerine ise “Heyet dönünce öğreneceğiz. Ama olumlu. Karşılıklı iyi niyetle yürütülüyor.” dedi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler

ABD’DEN F-16 SAVAŞ UÇAĞI ALIMI

ABD’den F-16 savaş uçaklarının alımına ilişkin soru üzerine de Bakan Güler, “Konuşuyoruz. Yakında her şeyle ilgili neredeyiz, bütün hepsini öğreneceksiniz. Çalışıyoruz.” diye cevap verdi.

ALMANYA CUMHURBAŞKANI DÖNER KESTİ

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, önceki gün Alman Büyükelçiliğine ait yazlık Tarabya rezidansında döner keserek davetlilere ikram etti.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier

Steinmeier, Türk misafir işçiler tarafından geliştirilen döner kebabının, artık Almanya’nın ulusal yemeği haline geldiğini belirterek, “Hiçbir fast food yemeği Almanya’da dönerden daha çok satılmıyor, daha çok yenmiyor, hatta daha çok ihraç edilmiyor.” dedi.

sincik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu